Media odwołują protest w sprawie ACTA

Po raz kolejny mam wrażnie, że ktoś usułuje mnie oszukać sugerując, że przeciwnicy ACTA przełozyli protest na piatek. Nie wiadomo kim są „Przeciwnicy ACTA” o których czytamy na facebookowym profilu akcji (jaki to profil?). Czy to onet odwołał protest aby nie kłopotać P. W. Cz Premiera? Kto może wzywać do odwołania demonstracji i kto go do tego upoważnił. Po co spotykać się w piątek jak porozumienie ACTA będzie już podpisane? Przeczytajcie poniższy tekst i spróbujcie zgadnąc kto jest porzywódcą Przeciwników ACTA. Dla mnie stoi za nimi tajemniczy facebookowy profil akcji tylko kto go załozył aby decydować o zwoływaniu lub odwoływaniu demonstracji.

Wczorajszy protest przeciw ACTA w Warszawie, fot. Reuters – link do oryginału na onet.pl

Przeciwnicy ACTA odwołali dzisiejszy protest przed Pałacem Prezydenckim. Na Krakowskim Przedmieściu chcą pojawić się w piątek. Na razie biuro bezpieczeństwa w Ratuszu nie dostało jednak zgłoszenia o zgromadzeniu – donosi tvnwarszawa.pl.

– Ze względu na problemy w BBiZK (Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – przyp. red.) zgromadzenie zostało zarejestrowane na piątek 27.01.2012 w godzinach 17:00-19:30 – czytamy na facebookowym profilu akcji.

Jak jednak informują urzędnicy, zgłoszenie jeszcze do nich nie dotarło i ostrzegają. Zgodnie z prawem zgłoszenie musi wpłynąć na trzy dni przed terminem zgromadzenia. Jeśli tak się nie stało, a protest się odbędzie i przyjdzie na niego więcej niż 15 osób, będzie nielegalne. Służby porządkowe mogą je rozwiązać.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Jest to umowa handlowa zobowiązująca jej sygnatariuszy do walki z łamaniem prawa własności intelektualnej oraz handlem podrabianymi towarami. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem.
W związku z porozumieniem ACTA od weekendu internauci blokowali w Polsce kilka stron internetowych administracji państwowej.

Właścicielem powyższego tekstu jest onet.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.