Nieczysta praktyka Netia z usługą „bezpieczny internet”

bezpiczny_internetPonieważ napewno niektórzy z Państwa rozważają rozwiązanie umowy z UPC i przejście do Netia proponuje dokładnie zapoznać się z ofertą tej firmy.  Osobiście zawierałem ostatnio z Netia taką umowę dotyczącą internetu i pragnę zwrócić uwagę na usługę „bezpieczny internet”, która została narzucona mi przy podpisaniu umowy przez dostawcę usług.

Problem w tym, że Netia nie pozwala zrezygnować z usługi podczas podpisywania umowy. Można z tej usługi zrezygnować jednak dopiero przed upływem miesiąca po podpisaniu umowy. W moim przypadku miałem na to miesiąc o czym dowiedziałem się oczywiście widząc naliczenie na fakturze za „bezpieczny internet” w wysokości 9,90 zł .

Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się, że jeśli nie zrezygnowałem z tej usługi to została ona wyszczególniona na fakturze. Niestety pracownicy infolinii niekoniecznie poinformują rozmówcę, że w przypadku rezygnacji z usługi bezpieczny internet należy ją złożyć w przeciągu pierwszego miesiąca korzystania z usług.

Myślę, że nie jestem osamotniony i nie tylko ja pokryłem opłatę naliczoną przez Netia. Uważam jednak, że jeśli firma ta chciałaby nieodpłatnie obdarować mnie przez miesiąc „bezpiecznym internetem” to po miesiącu jeśli nie wyraziłem zgody na przedłużenie tej usługi powinna ona być automatycznie zablokowana.

Analogiczna sytuacja miała miejsce w 2014 roku, kiedy rząd postawił nas przed wyborem czy chcemy dalej oszczędzać w OFE czy przekazywać całe nasze przyszłe składki do ZUS. Państwo Polskie jednak nie ma w zwyczaju przypominania listownie obywatelom o możliwości złożenia deklaracji. Jeśli nie zainteresowaliśmy się sami i nie przeglądaliśmy internetowych stron rządowych lub ZUS, nawet nie zorientujemy się kiedy została podjęta za nas decyzja. Media publiczne też niespecjalnie nagłaśniały sprawę i o zamachu na OFE mogliśmy dowiedzieć się więcej ze stacji komercyjnych.

Jeśli w tym terminie do kończ lipca 2014 nie wysłaliśmy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych specjalnego oświadczenia, automatycznie trafiliśmy do ZUS.

W uczciwym Państwie jeśli parę lat temu świadomie wybrałem OFE to właśnie teraz jeśli nie wykonam jakiegokolwiek ruchu powinienem w OFE pozostać. Niestety w tym przypadku zdecydowano, że lepiej będzie mi w ZUS (deklarację złożyło jedynie około 2 mln. 600 tyś. osób).

Netia zachowała się identycznie jeśli nie podjąłeś decyzji to my wiemy lepiej od ciebie, że powinieneś płacić 9,90 zł/m-c za swoje bezpieczeństwo.

Etyka w biznesie – prowadzenie biznesu z uwzględnieniem wartości etycznych, prawa, szacunku do pracowników, klientów, dostawców i całego społeczeństwa. W świecie biznesu, gdzie często króluje korupcja i kłamstwo, firmy postępujące uczciwie, stają się bardziej wiarygodne i cieszą się większym zaufaniem społecznym. Etyka decyduje o powodzeniu bądź klęsce danej organizacji w perspektywie długofalowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.